رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی

رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی

Fix Apple ID blocking problem

هنگامی که صحبت از امنیت حساب Apple ID شما می شود، اپل  بسیار جدی عمل می کند، که منجر به غیرفعال شدن اشتباه حساب شما می شود. و شما پیامی را با موضوع Apple ID شما غیرفعال است را دریافت می کنید.

نگران نباشید چرا که به چند روش می توانید قفل Apple ID غیرفعال را باز کنید. شاید لازم باشد یک کد احراز هویت دو عاملی ایجاد کنید ، به سوالات امنیتی پاسخ دهید یا با پشتیبانی Apple تماس بگیرید. ما در زیر تمام مواردی را که باید بدانید توضیح داده ایم.

غیرفعال شدن اپل آیدی به چه معنایی است؟

وقتی اپل حساب Apple ID شما را غیرفعال می کند، به این معنی است که نمی توانید وارد شوید یا از آن برای خدمات Apple ، از جمله iCloud ، Apple Music یا App Store استفاده کنید. برای باز کردن قفل حساب ، باید به iForgot.apple.com مراجعه کرده و هویت خود را تأیید کنید.

دلیل قفل یا غیرفعال شدن Apple ID چیست؟

اپل برای احتیاط امنیتی حساب Apple ID شما را قفل یا غیرفعال می کند. معمولا این اتفاق زمانی می افتد که شخصی چند بار پشت سرهم رمز ورود را  اشتباهی وارد کند.

چگونه می توان فهمید که Apple ID غیرفعال شده است؟

اگر حساب Apple ID شما غیرفعال است ، هنگام تلاش برای ورود به سیستم باید یکی از پیام های زیر را ببینید:

 • This Apple ID has been locked for security reasons
 • This Apple ID has been disabled for security reasons
 • You can’t sign in because your account was disabled for security reasons

اگر نام کاربری یا گذرواژه خود را اشتباه وارد کرده باشید، ممکن است این پیامها فورا نشان داده نشوند. در این صورت، فقط ممکن است پیام زیر را مشاهده کنید:

 • Your Apple ID or password was incorrect

برای حل این پیام کافی است فراموشی رمز عبور را انتخاب کنید.

برای باز کردن قفل حساب Apple ID غیرفعال شده خود، باید هویت خود را با Apple تأیید کنید. بسته به تنظیمات امنیتی حساب شما. چند روش مختلف وجود دارد که ممکن است اپل از شما بخواهد این کار را انجام دهید.

با مراجعه به iForgot.apple.com شروع به کار کنید. می توانید از هر دستگاهی به این وب سایت مراجعه کنید .

اگر پس از غیرفعال شدن حساب کاربری،به طور مکرر رمز ورود را اشتباه وارد کنید، ممکن است لازم باشد 24 ساعت صبر کنید تا بتوانید قفل Apple ID خود را باز کنید.

مرحله 1. نام کاربری Apple ID خود را وارد کنید

نام کاربری Apple ID خود را در وب سایت iForgot وارد کنید. این معمولا آدرس ایمیلی است که شما برای ایجاد Apple ID خود استفاده کرده اید ، می توانید با مشاهده دستگاه های Apple خود متوجه شوید که چیست:

 • در iPhone ، iPad یا iPod touch: به Settings –> [Your Name] بروید.
 • در Mac: به منو Apple ، سپس System Preferences–> Apple ID بروید.

رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی به طور متناوب ، App Store ، iTunes یا Apple Music را باز کنید و در داخل آن برنامه ها به دنبال نام کاربری Apple ID خود باشید. اگر هنوز نام کاربری Apple ID خود را نمی دانید، سعی کنید با هر آدرس ایمیل قدیمی که در گذشته استفاده کرده اید وارد سیستم شوید.

مرحله 2. مشخصات شخصی خود را وارد کنید

ممکن است اپل از شما بخواهد که به سوالات امنیتی پاسخ دهید یا شماره تلفنی را که به حساب شما متصل است وارد کنید.

رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی

برای تأیید هویت خود با اپل ، باید به این پرسش های امنیتی پاسخ دهید. اگر نمی توانید به سوالات پاسخ دهید، مستقیما با پشتیبانی Apple تماس بگیرید.

مرحله 3. از دستگاه Apple خود برای باز کردن قفل Apple ID مسدود شده خود استفاده کنید.

در این مرحله ، اپل سعی می کند اعلانی را به دستگاه های متصل اپل شما ارسال کند. اگر به دستگاه خود دسترسی دارید ، قفل آن را باز کنید و برای باز کردن قفل Apple ID غیرفعال شده خود روی Allow on the waiting notification to unlock your disabled Apple ID ضربه بزنید.

رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی برای انجام این کار، ممکن است لازم باشد یک کد تائید را وارد کنید یا دستورالعمل ها را برای تنظیم مجدد رمز عبور خود دنبال کنید، که ایده بسیار خوبی است زیرا ممکن است شخص دیگری قصد دسترسی به حساب شما را داشته باشد.

امیدوارم تاکنون قفل Apple ID خود را باز کرده باشید. در غیر این صورت ، برای راهنمایی بیشتر به دستورالعمل های زیر ادامه دهید.

مرحله 4. از یک کد تأیید برای باز کردن قفل Apple ID مسدود خود استفاده کنید

اگر اعلانی دریافت نکردید یا نمی توانید از دستگاه Apple خود استفاده کنید ، Unable to access your [device]? این باعث می شود اپل کد تأیید شش رقمی را به شماره تلفن پیوست شده به حساب شما پیامک کند.

رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی ممکن است اپل از شما درخواست وارد کلید بازیابی (Recovery Key) را داشته باشد. این یک کد طولانی است که اپل هنگام تأیید اعتبار دو مرحله ای روی حساب خود فعال کردید. در آن زمان ، اپل از شما خواسته بود که آن را چاپ کرده و نزد خود نگه دارید.

برای باز کردن قفل حساب خود، کد درخواستی و به دنبال آن رمز ورود Apple ID خود را وارد کنید.

اگر کد را ندارید، روی Did not get a verification code? را کلیک کنید؟ برای ارسال مجدد کد، لازم است گزینه تماس تلفنی یا انتخاب شماره تلفنی جایگزین که از قبل به حساب شما متصل شده است را، وارد کنید.

رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی مرحله 5. با استفاده از بازیابی حساب ، قفل Apple ID غیرفعال خود را باز کنید.

اگر به شماره تلفن متصل به حساب خود دسترسی ندارید ، روی No longer using this number? کلیک کنید و شماره تلفن را به روز کنید ، که پس از تأیید هویت خود از طریق بازیابی حساب می توانید این کار را انجام دهید.

رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی برای باز کردن قفل حساب غیرفعال شده ، بازیابی حساب چند روز طول می کشد. این امر به دو دلیل طول می کشد:

 • برای اینکه به اپل اجازه دهید نحوه و زمان اتصال دستگاههای شما به سرورهای خود را بررسی کند ، بنابراین می تواند تأیید کند شما همان هستید که می گویید.
 • به شما فرصت کافی می دهد تا درخواست بازیابی حساب را توسط شخص دیگری که سعی در دسترسی به حساب شما دارد لغو کنید.

به هر حال Continue anyway را کلیک کنید و جزئیات مخاطبی را که اپل می تواند برای دسترسی به شما در آن استفاده کند وارد کنید. پس از اتمام بازیابی حساب ، اپل دستورالعمل هایی را به این شماره ارسال می کند که به شما می گوید چگونه قفل حساب خود را باز کنید.

برای به روزرسانی در مورد مدت زمان طولانی شدن بازیابی حساب ، در هر زمان از وب سایت iForgot بازدید کنید. اگر مجددا با استفاده از هر روش دیگری به حساب خود دسترسی پیدا کردید ، می توانید بازیابی حساب را به طور خودکار لغو کنید.

مرحله 6. اگر هیچ چیز دیگری کار نمی کند ، مستقیما با پشتیبانی Apple تماس بگیرید
امیدوارم که دستورالعمل های بالا به شما کمک کند قفل Apple ID غیرفعال خود را باز کنید. گفته شد ، روند دقیق آن بستگی به سن و تنظیمات امنیتی حساب خاص شما دارد.

رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی اگر اپل آیدی شما هنوز غیرفعال است ، مستقیما برای پشتیبانی باز کردن قفل آن با پشتیبانی اپل تماس بگیرید. شما باید هویت خود را با Apple تأیید کنید ، که ممکن است نیاز به پاسخ دادن به سوالات امنیتی یا دریافت مجدد کدهای تأیید داشته باشید.

مجددا در همه دستگاههای خود وارد Apple ID خود شوید. اگر هنگام باز کردن قفل حساب خود ، گذرواژه Apple ID خود را تغییر داده باشید، ممکن است لازم باشد دوباره در هر یک از دستگاههای خود وارد سیستم شوید.اپلیکیشن ها باید شما را به انجام این کار دعوت کنند. در صورت عدم وجود ، از تنظیمات یا تنظیمات برگزیده سیستم به صورت دستی خارج شوید و دوباره وارد سیستم شوید.

رفع مشکل مسدود شدن اپل آیدی

سایت آیدی شما با سابقه چند ساله و مستمر در ارائه اپل آی دی معتبر افتخار دارد با ارائه خدمات و پشتیبانی کامل و منحصر به فرد خود، این امکان را برای شما فراهم آورد تا بتوانید به آسانی و بصورت رسمی به خریداران و مشتریان خود اپل آی دی و گیفت کارت ارائه دهید.

چنان چه نسبت به هر یک از مطالب گفته شده در بالا پرسشی در ذهن خود دارید و تمایل دارید به اطلاعات بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید می توایند از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

 • 02191303062
 • info@idshoma.com
 • https://idshoma.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا