نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud

نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud

یک سال است که اپل سیستم ذخیره سازی آنلاین خود ، iCloud را برای عموم راه اندازی کرده است. هر کاربر با شناسه اپل 5 گیگابایت فضای ذخیره رایگان برای پشتیبان گیری از برنامه ها و تنظیمات در iPhone ، iPad ، iPod خود دریافت می کند. این سرویس همچنین عکس ها ، اسناد و ایمیل های شما را با Mac و دستگاه های تلفن همراه شما همگام سازی می کند.

ایده پشت iCloud این است که بدون توجه به اینکه از چه دستگاه اپل استفاده می کنید، می توانید به همه موارد خود دسترسی پیدا کنید.موضوع مهم این است که، استفاده از آن ممکن است کمی گیج کننده باشد و کاربر نتواند بیشترین بهره را از آن ببرد. در اینجا چند نکته عالی آورده شده است تا مطمئن شوید بیشترین بهره را از سرویس ابری اپل می برید.

1- مطمئن شوید iCloud روی همه دستگاههای شما فعال است.  برای نمونه ،در اینجا نحوه فعال سازی آن را در Mac بیان می کنیم.

  • نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud به System Preferences بروید و iCloud را انتخاب کنید.
  • با AppleID و رمز ورود خود وارد سیستم شوید.
  • همه مواردی را که می خواهید همگام سازی کنید بررسی کنید: (عکس ها ، مخاطبین و غیره)

در اینجا نحوه فعال سازی iCloud در دستگاه همراه (iPhone / iPad / iPod) آورده شده است:

  • نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud از iPad یا iPhone خود ابتدا روی تنظیمات ضربه بزنید.
  • بعد به منوی iCloud بروید و آن را روشن کنید.
  • آنچه دوست دارید در  فضای ابری آیکلود ذخیره شود را انتخاب کنید.

توجه: ما به خصوص توصیه می کنیم مخاطبین ، یادداشت ها ، یادآوری ها و نشانک های خود را همگام سازی کنید تا بتوانید در هر یک از دستگاه ها و وب خود به آنها دسترسی داشته باشید.

2- iCloud را مانند Dropbox بسازید.

نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud راهی برای فریب iCloud وجود دارد تا مانند یک پوشه مجازی برای ذخیره هر نوع فایلی که می خواهید عمل کند. اگر از Dropbox استفاده می کنید ، احتمالا با این مفهوم کاملا آشنا هستید.برای اینکه iCloud شما بیشتر به Dropbox شباهت داشته باشد ، ابتدا مطمئن شوید که اسناد و داده ها در تنظیمات iCloud System روشن هستند.

بعد ، پنجره Finder را باز کرده و Command + Shift + G. را بزنید. یک جعبه گفتگو باز می شود و داخل آن قرار می گیرد. Library/~ را تایپ کنید. با این کار می توانید وارد پوشه کتابخانه مخفی شوید.

پس از ورود به سیستم ، اسناد تلفن همراه را به پایین اسکرول کنید. در داخل آن پوشه چیزی را تغییر ندهید نکنید زیرا آنها به برنامه هایی تعلق دارند که از قبل از فضای ذخیره سازی iCloud شما استفاده می کنند. با این حال ، اکنون می توانید پرونده ها و پوشه های خود را در این بخش رها کنید.

3- از  مزیت اسناد در فضای ابری استفاده کنید

نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud

جدیدترین سیستم عامل اپل برای Mac ، به نام Mountain Lion ، به بیشتر برنامه های غیر اپل اجازه می دهد تا از اسناد موجود در Cloud استفاده کنند.

اطمینان حاصل کنید که اسناد و داده ها در تنظیمات همگام سازی iCloud که در اسلاید 1 به شما نشان دادیم ، علامت گذاری شده است. این اجازه می دهد اسناد متنی ، ارائه ها ، نقاشی ها و موارد دیگر در iCloud بارگذاری شوند.

علاوه بر مجموعه برنامه های بهره وری اپل مانند Keynote ، Pages و Numbers ، دیگر برنامه نویسان این امکان را دارند که به شما اجازه دهند موارد را در حساب iCloud خود ذخیره کنید.

پس از ذخیره اسناد در iCloud ، می توانید از طریق iCloud.com ، Mac یا iPhone و iPad به آنها دسترسی پیدا کنید.

4- همگام سازی لیست خواندن در Safari

5- Reading Lists یک ویژگی زیبا است که مقالاتی را که از وب ذخیره می کنید با تمام دستگاه های شما همگام سازی می کند. اگر رایانه خود را ترک کرده اید و خواندن مقاله ای به پایان نرسیده اید ، می توانید از iPhone یا iPad خود جایی را که متوقف کرده اید ، انتخاب کنید.

برای فعال کردن Reading List ها ، در Mac به قسمت System Preferences و در iPhone یا iPad به Settings بروید.

در تنظیمات iCloud در Mac خود ، مطمئن شوید که Safari علامت خورده است. در iPhone یا iPad خود مطمئن شوید که نشانک ها علامت گذاری شده اند. این اطمینان حاصل می کند که نشانک ها و لیست های خواندن شما در همه دستگاه ها همگام سازی می شوند.

اکنون می توانید با کلیک روی نمادی که به نظر می رسد یک عینک در Safari است ، مقالاتی را ذخیره کنید تا به صورت آنلاین در iCloud مشاهده کنید. (متأسفیم ، این در مرورگرهای دیگر مانند Chrome یا Firefox کار نمی کند.)

6- دیگر لازم نیست iPhone یا iPad خود را به کامپیوتر متصل کنید!

نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud

پشتیبان گیری از آیفون و آیپد به راحتی مفیدترین ویژگی در iCloud است. هر زمان که دستگاه شما روشن و به Wi-Fi متصل باشد ، به طور خودکار تنظیمات ، برنامه ها ، موسیقی ، عکس ها و غیره را با حساب iCloud شما همگام سازی می کند. به این ترتیب شما هرگز نیاز به بازیابی دستگاه خود دارید ، فقط باید با Apple ID خود وارد سیستم شوید و همه موارد شما از iCloud بارگیری می شود.

(قبل از حضور iCloud ، فقط با اتصال iPhone یا iPad به کامپیوتر می توانستید این کار را انجام دهید. آزار دهنده بود.)

اگر می خواهید از مزایای آن استفاده کنید، به سادگی در تنظیمات iCloud پشتیبان گیری iCloud را روشن کنید.

7- بررسی میزان فضای خالی iCloud

با اپل آیدی خود فقط 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان دریافت می کنید ، بنابراین از آن هوشمندانه استفاده کنید. در اینجا چگونگی بررسی میزان فضای خالی در اینجا آورده شده است.

نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud

در Mac خود به System Preferences بروید ، سپس iCloud را انتخاب کنید و در گوشه پایین سمت راست روی Manage کلیک کنید. این موارد ذخیره شده شما از جمله پشتیبان گیری ، ذخیره بازی و اسناد را به شما نشان می دهد. شما دید واضحی از فضای خود را به دست خواهید آورد

در iPhone یا iPad خود می توانید با رفتن به Settings> iCloud> Storage & Backup> Manage Storage به همین منو دسترسی پیدا کنید.

در حالی که در داخل شما می توانید با انجام چندین کار فضا را آزاد کنید:

پشتیبان گیری های قدیمی را حذف کنید
دقیقاً همان چیزی را انتخاب کنید که می خواهید در cloud پشتیبان بگیرید
پشتیبان گیری از برنامه را که خیلی بزرگ است یا برای شما مهم نیست حذف کنید.

7- اگر 5 گیگابایت کافی نیست ، می توانید فضای ذخیره سازی بیشتری خریداری کنید.

اپل 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. اگر چندین دستگاه دارید یا به سادگی به فضای بیشتری احتیاج دارید ، باید هزینه ای را پرداخت کنید.

اپل 20 گیگابایت با 40 دلار در سال یا 50 گیگابایت با 100 دلار در سال ارائه می دهد. در تنظیمات iCloud می توانید فضای ذخیره سازی آنلاین بیشتری را در Mac خود در Mac خود یا از iPhone یا iPad خود خریداری کنید.

8- از iCloud برای بارگیری برنامه ها و موسیقی در همه دستگاه های خود استفاده کنید

در iTunes Preferences می توانید به Mac خود بگویید که موسیقی ، برنامه ها و کتابهای خریداری شده از فروشگاه iTunes را به طور خودکار بارگیری کند.
با رفتن به تنظیمات و سپس انتخاب گزینه Store ، این مورد را می توان در دستگاه های تلفن همراه نیز فعال کرد.

9- از Photo Stream استفاده کنید

نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud

Photo Stream روشی شیک برای عکسهایی است که می گیرید تا به صورت خودکار با دستگاه های دیگر همگام سازی شود. اگر با iPhone یا iPad خود عکاسی کنید ، به طور خودکار در iPhoto در Mac شما نشان داده می شود. با اتصال دستگاه به Mac ، نیازی به همگام سازی نیست.

شما می توانید Photo Steam را در تنظیمات iCloud در Mac ، iPhone یا iPad خود فعال کنید.

نکاتی برای استفاده بهتر از iCloud

سایت آیدی شما با سابقه چند ساله و مستمر در ارائه اپل آی دی معتبر افتخار دارد با ارائه خدمات و پشتیبانی کامل و منحصر به فرد خود، این امکان را برای شما فراهم آورد تا بتوانید به آسانی و بصورت رسمی به خریداران و مشتریان خود اپل آی دی و گیفت کارت ارائه دهید.

چنان چه نسبت به هر یک از مطالب گفته شده در بالا پرسشی در ذهن خود دارید و تمایل دارید به اطلاعات بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید می توایند از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

  • 02191303062
  • info@idshoma.com
  • https://idshoma.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا